POLSKI PROJEKT NA DOCSBARCELONA

Znamy już wszystkie projekty, które będę prezentowane podczas Public Pitch na festiwalu DocsBarcelona. Wśród 20 wybranych tytułów znalazł się polski projekt „Gypsy Gadji” w reżyserii Dasy Raimanovej.

Co roku na Public Pitch zapraszanych jest zaledwie 20 projektów. Wybrane tytuły zostają prezentowane specjalistom z branży, m.in. agentom sprzedaży oraz akredytowanym na festiwal profesjonalistom. Pitching na który zakwalifikował się polski projekt jest wydarzeniem branżowym towarzyszącym festiwalowi DocsBarcelona. Tegoroczna edycja odbędzie się online.

Festiwal DocsBarcelona, odbywa się w drugiej połowie maja, towarzyszy mu wiele wydarzeń przeznaczonych dla profesjonalistów. Jednym z nich są targi skierowane do twórców poszukujących środków finansowych dla swoich produkcji oraz pitchingi.

Polski projekt "Gypsy Gadji w reżyserii Słowaczki Dasy Raimanovej został wyprodukowany przez Rafała Sakowskiego z Iris Media.

Bohaterką dokumentu jest Roksana pół-Polka i pół-Romka. Wydawałoby się, że jest ona idealnym łącznikiem tych dwóch kultur, ale tak na prawdę walczy by znaleźć dla siebie miejsce i zostać zaakceptowana w pełni choćby przez jedną z nich. Z zewnątrz wygląda na wojowniczkę, ale w środku cierpi. Decyduje się wziąć udział w terapii by odnaleźć swój głos i swoje miejsce. 

Więcej informacji o Public Pitch oraz listę zakwalifikowanych projektów można znaleźć tutaj.