NIE ZAPOMNIJ ZGŁOSIĆ SIĘ NA EAST SILVER MARKET 2020

Przypominamy, że jeszcze tylko do 31 maja trwa nabór na East Silver Market. Wydarzenie już po raz siedemnasty będzie towarzyszyć Festiwalowi Filmów Dokumentalnych w Jihlavie.

East Silver to targi filmowe specjalizujące się w produkcjach dokumentalnych z Europy Środkowej i Wschodniej. Każdego roku prezentowanych jest na nich około 280 filmów z blisko 30 krajów. Organizatorzy oferują filmom wybranym do udziału w targach miejsce na platformie streamingowej online, z której udostępniane są profesjonalistom z branży filmowej z całego świata. Część tytułów biorących udział w East Silver Market jest również promowana na międzynarodowych festiwalach dzięki programowi East Silver Caravan. East Silver Market adresowany jest do filmów dokumentalnych, których producentem lub koproducentem jest jeden z krajów środkowo lub wschodnioeuropejskich.

Nabór filmów powstałych jeszcze w 2019 roku trwał do końca marca, A dokumenty wyprodukowane w 2020 roku mogą zostać zgłoszone tylko do 31 maja. Z kolei projekty na na etapie "rough cut" można nadsyłać aż do 31 lipca.

Formularz zgłoszeniowy jest tutaja wszystkie niezbędne informacje dotyczące naboru można znaleźć na stronie internetowej.