TYDZIEŃ POLSKIEGO DOKUMENTU I DZIEŃ ZIEMI NA DAFILMS.PL

Chcąc pochwalić się naszymi najnowszymi premierami online, odblokowujemy w tym tygodniu dostęp do wybranych polskich dokumentów. Jednocześnie z okazji przypadającego na 22 kwietnia Światowego Dnia Ziemi, wybraliśmy najnowsze dokumenty, które niezwykle trafnie diagnozują procesy zachodzące na naszej planecie.

DAFilms dołącza do grona instytucji, które w ramach wspierania zaleceń do pozostawania w domach, udostępniają swoje zbiory za darmo. W ramach akcji „Tydzień polskiego dokumentu” (bit.ly/polskitydzien) każdego dnia odblokowujemy na 24 godziny dostęp do wybranego tytułu. Film można obejrzeć bezpłatnie po założeniu konta w serwisie DAFilms.pl. W środę 22 kwietnia zapraszamy na seans „Turystów” (reż. Mateusz Romaszkan, Marta Wójtowicz-Wcisło), a w kolejnych dniach „Jazdy obowiązkowej” (reż. Ewa Kochańska), „Dziennika z podróży” (reż. Piotr Stasik) oraz „Biegaczy” (reż. Łukasz Borowski). Jednocześnie DAFilms pozostaje platformą płatną, bowiem działamy w oparciu o podział zysków, przekazując producentom lub właścicielom praw 60% zysków z wyświetleń – wspierając w ten sposób przemysł filmowy. 

W naszym drugim programie kuratorskim, zatytułowanym „Na ratunek planecie”, przygotowanym z okazji Światowego Dnia Ziemi, prezentujemy filmy, które w różny sposób odnoszą się do kwestii związanych z ekologią, odpowiedzialnym podróżowaniem i zmianami klimatycznymi. Z naszego katalogu wybraliśmy m.in. dokument „Znikająca wyspa” (reż. Matthieu Rytz) o położonym na Oceanie Spokojnym Kiribati, które może zniknąć w ciągu najbliższych dziesięcioleci z powodu podnoszenia się poziomu mórz i oceanów. Ponadto polecamy głośne i nagradzane na wielu festiwalach tytuły: „Kraina miodu”, „Genesis 2.0”, czy „Zjadanie zwierząt”. 

W programie DAFilms.pl silny akcent stawiamy na filmy polskich twórców, ale nieustanie poszerzamy także kolekcję światowego kina dokumentalnego. W kwietniu we współpracy m.in. z Against Gravity dodamy do naszego katalogu ponad 20 tytułów, w maju planujemy kolejne premiery, przybliżając filmografię takich mistrzów dokumentu, jak Urlich Seidl, Joshua Oppenheimer czy Anja Salomonowitz. Każdy subskrybent polskojęzycznej wersji serwisu ma także dostęp do strony DAFilms International (https://dafilms.com/), na której prezentujemy odmienny program, aktualnie pokazując filmy z dwóch europejskich festiwali – Visions du Réel oraz CinéDOC-Tbilisi – zmuszonych zorganizować tegoroczne edycje online. Już wkrótce także w programie DAFilms.pl pojawią się dokumenty z planowanych na ten rok polskich festiwali filmowych. 

Razem damy radę. Przedłużamy 40% zniżkę na roczną subskrypcję do 30 kwietnia. 

Informacja prasowa