POLSKO-BUŁGARSKI PROJEKT NA SOFIA MEETINGS

Ogłoszono listę projektów dokumentalnych zakwalifikowanych na tegoroczną edycję Sofia Meetings. Wśród wybranych zgłoszeń znalazła się polsko-bułgarska koprodukcja „Love Land” w reżyserii Viktorii Marinov.

Sofia Meetings to międzynarodowe targi koprodukcyjne odbywające się w stolicy Bułgarii w trakcie Sofia International Film Festival. Tegoroczna edycja odbędzie się 18-22 marca.

Sofia Meetings składa się z dwóch części: pokazów branżowych, w trakcie których dystrybutorzy, agenci sprzedaży i przedstawiciele festiwali mają okazję zobaczyć powstające właśnie filmy oraz z pitchingów na których mogą zaprezentować się reżyserzy ze swoimi nowymi projektami. W pitchingach mogą wziąć udział twórcy pierwszego, drugiego lub trzeciego filmu.

Projekty będą prezentowane w czterech sekcjach: Second Film Projects, Plus Minus One Projects, Projects in Bank oraz First Films First.  Polsko-bułgarska koprodukcja znalazła się w sekcji Projects in Bank.

Bohaterką „Love Land” jest Viktoria, Polka o bułgarskich korzeniach, ktora wyrusza w podróż po Bałkanach, aby przekonać się skąd bierze się magnetyzm, który przyciąga ludzi na prowincję Bułgarii, a któremu sama ulega. "Love Land" to pełnometrażowy projekt hybrydowy, rozwijany przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Projekt wcześniej brał udział w międzynarodowym programie Structural Constellations. Za reżyserię odpowiada Viktoria Marinov, producentką  kreatywną jest  Małgorzata Wabińska z Entertain Pictures.

Listę wszystkich wybranych projektów można znaleźć na oficjalne stronie Sofia Meetings.