"OSTATNIA GÓRA" W KINACH

Film dokumentalny “Ostatania góra” Dariusza Załuskiego będzie można oglądać na ekranach wybranych kin w całej Polsce od 4 października.

Akcja “Ostatniej góry” rozgrywa się podczas zimowej wyprawy na K2, drugiego najwyższego szczytu Ziemi. Grupa kilkunastu wspinaczy próbuje dokonać historycznego, zimowego wejścia na ośmiotysięcznik. Mozolnie, w skrajnie trudnych warunkach, kolejne zespoły przygotowują drogę, rozwieszając liny i docierając do kolejnych obozów. Tę wyprawową rutynę przerywa tragedia rozgrywająca się na niedalekim szczycie Nanga Parbat. W wyniku brawurowej akcji Adamowi Bieleckiemu i Denisowi Urubko udaje się uratować Elisabeth Revol. Jej partner Tomasz Mackiewicz zostaje pod Nanga Parbat na zawsze.... Ratownicy wracają pod K2 i wznawiają wspinaczkę.
Upływający czas oraz piętrzące się trudności uwidaczniają różnice charakterów w obrębie odizolowanej fizycznie od świata grupy. Dodatkowe napięcie wprowadza ogólna dostępność Internetu oraz niezwykła medialność wyprawy.

"Ostatnia góra" zjeździła już kilka festiwali, prezentowana była w tym roku m.in. w ramach Millenium Docs Against Gravity, na Dwóch Brzegach, czy na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Podczas Spotkań z Filmem Górskim Polski Związek Alpinizmu uznał ten dokument za najlepszy film ukazujący człowieka w ekstremalnych sytuacjach.

Film będzie dostępny w wybranych kinach. Szczegóły dotyczące pokazów dostępne są na profilu dystrybutora na Facebooku.