„UROSŁAM KIEDY SPAŁAŚ” NAGRODZONE W SZANGHAJU

14 czerwca zakończył się Shanghai International Film & Tv Festival. Film Marcina Sautera „Urosłam kiedy spałaś” znalazł się w gronie laureatów festiwalu.

Shanghai International Film & Tv Festival to jeden z najważniejszych i największych festiwali filmowych w Azji. Festiwal założony został w 1986 roku, a od 1988 przyznaje nagrodę. Podczas tej edycji festiwalu nagroda dla Najlepszego Dokumentu trafiła do filmu „Urosłam kiedy spałaś” Marcina Sautera.

Bohaterką filmu „Urosłam kiedy spałaś” jest Karalina, która wyjechała z Białorusi, podobnie jak przytłaczająca większość koleżanek i kolegów ze szkoły muzycznej. Los młodej białoruskiej inteligencji reżyser ukazał w formie studium nostalgii – tęsknoty za rodziną, przyjaciółmi i dzieciństwem przywołanym w sielankowych barwach. W państwowej telewizji prezydent Łukaszenka zapewnia, że absolwentów białoruskich szkół niechybnie czeka świetlana przyszłość, jednak obraz prowincji zdaje się przeczyć tej optymistycznej diagnozie. Jedyny powiew otuchy przynosi ciężarówka z żywnością, zapałkami i wódką.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie festiwalu.