WEŹ UDZIAŁ W WARSZTATACH EAVE PRODUCERS 2020

EAVE, European Audiovisual Entrepreneurs, jest jednym z wiodących organizatorów szkoleń dla europejskich producentów audiowizualnych. Swoje zgłoszenia można przesyłać do 30 sierpnia.

EAVE Producers Workshop to program stworzony z myślą o producentach filmów zarówno fabularnych i dokumentalnych pracujących w sektorze filmowym i telewizyjnym, którzy myślą o produkcjach o kontynentalnym zasięgu. Każdego roku w warsztatach bierze udział wielu producentów z krajów Unii Europejskiej, z czego połowa miejsc przeznaczona jest dla twórców z  własnym projektem.

Warsztaty podzielone są na trzy tygodniowe sesje:

* Luksemburg, 6-13 marca

* Irlandia, 8-15 czerwca

* Chorwacja, 19-26 października

Na pierwsze dwie sesje, producent może przyjechać z autorem scenariusza swojego projektu, który podczas warsztatów będzie miał szansę skonsultować pomysł z ekspertem podczas spotkania one-to-one. W czasie dwóch pierwszych tygodni uczestnicy będą pracować także ze specjalistami zajmującymi się pozostałymi aspektami produkcji: rozwojem, finansowaniem, regulacjami prawnymi, marketingiem, pitchingiem itd. Ostatnia sesja jest natomiast okazją do spotkania się z osobami decyzyjnymi w branży. 60 – 70 komisjonerów, przedstawicieli narodowych i regionalnych funduszy, agenci sprzedaży przyjeżdżają na warsztaty, by porozmawiać z producentami o ich projektach, a także ścieżce kariery.

Na EAVE Producers Workshop 2020 można aplikować do 30 sierpnia. Koszt rejestracji to 150 euro. Opłata za uczestnictwo w przypadku producenta przyjeżdżającego z projektem wynosi 3,000 euro, bez projektu – 2,000.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie EAVE.