FILMY DOKUMENTALNE NA ZAGRANICZNYCH FESTIWALACH W LIPCU

Lipiec to miesiąc, w którym wiele filmów dokumentalnych może udać się na wakacyjną przerwę od festiwalowych pokazów. Mimo to kilka polskich dokumentów będzie można zobaczyć w tym miesiącu zagranicą. Sprawdźcie gdzie.

Jeszcze w czerwcu rozpoczął się ShorTS International Film Festival we Włoszech, gdzie pokazana została „Wolta” Moniki Koteckiej i Karoliny Poryzały. Także od końca czerwca w Kazachstanie na Eurasia International Film Festival publiczność może zobaczyć dokument „Połączeni” Aleksandry Maciejczyk.

Początek lipca to KO:SH Film Festival w Albanii, na którym zaprezentowany zostanie film „Love 404” Agaty Baumgart oraz Buzau International Film Festival w Rumunii, gdzie w programie znalazł się dokument „Wiosna smoków” Jarosława Wszędybyła.

Dwa pokazy w tym miesiącu czekają „Wnętrze lwa” Karola Lindholma – pierwszy na Lago Film Fest we Włoszech, drugi na festiwalu Gunajuato w Meksyku.

W drugiej połowie lipca „Hardą” Marcina Polara będzie można zobaczyć na Durban International Film Festival w Republice Południowej Afryki, natomiast „Amerykański sen” Marka Skrzecza na Motovun Film Festival w Chorwacji.

Pełna lista pokazów festiwalowych znajduje się tutaj.