DWA POLSKIE FILMY WYRÓŻNIONE WE WŁOSZECH

29 lipca wręczono nagrody podczas Euganea Film Festival. Dwie polskie filmy zostały wyróżnione na włoskim festiwalu: "Tańczę dla ciebie" Katarzyny Lesisz oraz "Drżenia" Dawida Bodzaka.

W tym roku odbyła się już 29. edycja włoskiego festiwalu. Podczas tego wydarzenia dwa Wyróżnienia Specjalne powędrowały do polskich produkcji. Pierwszym docenionym filmem jest "Tańczę dla ciebie" Katarzyny Lesisz, które otrzymało wyróżenienie w kategorii międzynarodowych dokumentów krótkometrażowych. 

Bohater filmu, dwunastoletni Wiktor, jest uczniem w renomowanej szkole baletowej. Przygotowuje się na wydarzenie o ogromnym znaczeniu w życiu szkolnym, który zadecyduje o tym, czy przejdzie do następnej klasy. W tej okazji biorą udział wszyscy nauczyciele i rodzice uczniów. Wiktorowi towarzyszy jego babcia, która jest przy nim także wcześniej podczas prób do spektaklu. Wiktor marzy jednak o tym, by na przedstawienie przyjechał jego ojciec, który mieszka za granicą.

Drugie wyróżnienie, tym razem w konkursie krótkometrażowych filmów fabularnych, trafiło do filmu "Drżenia" Dawida Bodzaka. To pełna niedopowiedzień historia relacji dwojga nastolatków. 

Pełna lista nagrodzonych filmów znajduje się na stronie festiwalu.