POLSKIE FILMY W PALM SPRINGS

Aż cztery polskie produkcje będzie można zobaczyć na Palm Springs International Shortfest and Film Market.

Palm Springs International Shortfest and Film Market to największy festiwal poświęcony filmom krótkometrażowym w Ameryce Północnej. Co roku pokazywanych jest tam ponad 350 tytułów z całego świata, a organizatorzy informują o rekordowej liczbie zgłoszeń, która przekroczyła ponad 5 600. Większość z tych produkcji trafia również do tamtejszego Marketu, gdzie ma szansę zostać zauważona przez licznie odwiedzających festiwal przedstawicieli branży.

Przy tak ogromnej liczbie zgłoszeń pracuje aż 60 festiwalowych programerów. To właśnie oni wyłonili cztery polskie filmy, które mają w tym roku szanse na nagrody.

Polskie produkcje można znaleźć we wszystkich trzech sekcjach. O tytuł najlepszej animacji festiwalu ubiega się „ACID RAIN” Tomka Popakula.  Z kolei szansę na nagrodę w sekcji fabularnej ma film „Bliscy”  w reżyserii Zofii Kowalewskiej.

Do konkursu dokumentalnego zaproszono aż dwa polskie filmy. Publiczność festiwalu będzie mogła zobaczyć „Połączonych” Aleksandry Maciejczyk oraz „Odprawę” Filipa Drzewieckiego.

Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się 18-24 czerwca.

Listę wszystkich zakwalifikowanych filmów można znaleźć tutaj.