POLSKI PROJEKT NA VISIONS DU REEL

Projekt dokumentu „Gość” Michała Bielawskiego, Zuzanny Solakiewicz i Zviki Gregory Portnoy został zaproszono na VdR-Pitching.

Festiwal Visions du Reél organizowany jest w szwajcarskim mieście Nyon od 1969 roku. W początkach istnienia festiwalu w Nyon pokazywano głównie filmy szwajcarskie oraz produkcje z krajów bloku wschodniego, które bardzo trudno było zobaczyć publiczności z Europy Zachodniej. Obecnie Visions du Reél jest jednym z największych festiwali filmu dokumentalnego w Europie.

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się 7-17 kwietnia.

VdR-Pitching  umożliwia producentom filmów dokumentalnych zaprezentowanie swojego projektu przed gronem profesjonalistów filmowych, w tym redaktorów zamawiających, dystrybutorów czy koproducentów. Każdego roku w sesji pitchingowej bierze udział około 18 projektów pełnometrażowych dokumentów, które powinny być realizowane z myślą o kinowej i międzynarodowej dystrybucji.

Powstający właśnie „Gość”  w reżyserii Michała Bielawskiego, Zuzanny Solakiewicz i Zviki Gregory Portnoy to dokument poruszający temat pogranicza polsko-białoruskiego. Film produkuje Maria Krauss – Plesnar & Krauss FILMS.

Listę wszystkich zaproszonych projektów można znaleźć tutaj.