ZGŁOŚ SIĘ NA WYDARZENIA BRANŻOWE SHEFFIELD DOCFEST

First Cut Pitch, Production Talent czy Alternate Realities Talent Market, to wydarzenia, które stanowią część branżową Sheffield Docfest. Zgłoszenia już ruszyły.

Sheffield Doc/Fest to jedna z najważniejszych imprez poświęconych filmom dokumentalnym w Wielkiej Brytanii. Festiwal organizowany jest od 1994 roku. Jednym z najważniejszych elementów festiwalu jest jego część branżowa.

First Cut Pitch jest współorganizowany przez Channel 4, stąd jego zwycięzca będzie miał szansę zaprezentować swój film właśnie w tej stacji. Do udziału w First Cut Pitch zaprasza się jedynie pięć projektów 60-minutowych filmów. Aplikować można tylko do 2 kwietnia.  Szczegóły tutaj.

Production Talent jest skierowany do początkujących profesjonalistów z branży produkcyjnej. Jego celem jest wsparcie w rozwoju ich kariery. Inicjatywa oferuje możliwość nawiązania kontaktów z kierownictwem brytyjskich firm produkcyjnych z sektora telewizyjnego. To także świetna szansa do tego by zaznajomić się z rynkiem i wzmocnić oraz poszerzyć swoją sieć kontaktów, a także dowiedzieć się czegoś więcej o samym przemyśle dokumentalnym. Ostateczny termin zgłoszeń mija 6 kwietnia, a wszystkie niezbędne informacje można znaleźć tu.

Alternate Realities Talent Market powstało by wspierać współpracę artystów, kolektywów, twórców i organizacji, które wykorzystują technologie cyfrowe do eksperymentowania i poszerzania granic non-fiction. Więcej można przeczytać tutaj.