APLIKUJ NA NA EMERGING PRODUCERS 2024

Przygotowania do 27. edycji Ji.hlava IDFF (24-29 października) trwają w najlepsze. Poza naborem filmów, otwarto już zgłoszenia do flagowego programu Ji.hlava - Emerging Producers 2024.

Emerging Producers jest organizowane i koordynowane przez Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych w Jihlavie. Wydarzenie odbędzie się w dwóch turach, pierwsza dbędzie się w trakcie festiwalu Ji.Hlava i potrwa od 23 do 27 października 2022 roku. Z kolei druga odsłona jest zaplanowana na luty 2023 roku podczas Berlinale. Formularz aplikacyjny dostępny jest tylko do 31 marca.

Celem programu jest integracja nowej generacji producentów z profesjonalistami, działającymi od wielu lat z sukcesami na różnych polach branży filmowej, która ma owocować na przyszłość europejskich koprodukcji dokumentalnych. Organizatorzy chcą stworzyć przyjazne środowisko umożliwiające różnorodnym i kreatywnym projektom konfrontacje ze specjalistami na targach filmowych.

Producenci chcący wziąć udział w programie powinni już kilka lat być obecni na krajowym rynku filmowym oraz mieć za sobą przynajmniej jeden zrealizowany film, który był dystrybuowany w kinach bądź wyświetlany na festiwalach. Kandydaci muszą także mieć ambicję tworzenia produkcji dla europejskiej publiczności przy współpracy z innymi firmami z Unii. Wcześniejszy udział w innych warsztatach jest również mile widziany. Koszt udziału w programie to 1400 euro. Każdego roku zakwalifikowanych zostaje 18 producentów z Europy. 

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć  tutaj.