„DZIECI MAHARADŻY. FAJNA FERAJNA W INDIACH” Z KOLEJNYMI NAGRODAMI

Multimedialny projekt w reżyserii Tomasza Stankiewicza w ostatnim czasie otrzymał kilka nagród i wyróżnień na międzynarodowych imprezach filmowych.

„Dzieci Maharadży. Fajna ferajna” otrzymały Silver Lovie Award oraz Audience Lovie Award czyli "Oskary" Europejskiego internetu w kategorii "Websites" Best Individual Editorial Experience w 2022. Projekt otrzymał również nagrodę dla najlepszego dokumentu na na 5. Aryan Children's Film Festival w Jaipurze w Indiach oraz Nagrodę Specialną podczas festiwalu Chinh w Indiach.

Produkcja była też na długiej liście prestiżowego One World Media Awards w kategorii Digital Media Award.

„Dzieci Maharadży. Fajna ferajna” to niezwykła historia dziesięcioletniego Wiesia, jednego z tysiąca polskich dzieci, które z piekła II wojny światowej ocalił indyjski maharadża. W Wielkanoc 1940 roku chłopiec wraz z matką i bratem zostaje aresztowany przez NKWD i wywieziony na Syberię. Tam dzieli dramatyczny los dziesiątek tysięcy polskich zesłańców. Ocalenie przychodzi z najmniej oczekiwanej strony. Ten multimedialny webdoc opowiada autentyczną historię Wiesława Stypuły poprzez komiksy, animacje i archiwa.