IDFA OGŁASZA CZĘŚĆ PROGRAMU, SĄ POLSKIE FILMY!

Jeden z najważniejszych festiwali poświęconych filmom dokumentalnym na świecie odsłonił część programu. Nie zabrakło polskich produkcji. Zarówno „Silent Love” Marka Kozakiewicza oraz „Syndrom Hamleta” Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego zostały zaproszone do prestiżowej sekcji Best of Fests na IDFA.

Amsterdamski Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych IDFA jest największym i jednym z najważniejszych festiwali dokumentalnych na świecie. Co roku przyciąga ponad 280 tys. widzów, w tym pond 3 tysiące gości z branży dokumentalnej, a pokazywane na IDFA filmy często stają się później festiwalowymi ulubieńcami. W tym roku IDFA odbędzie się w dniach 9-20 listopada. 

Festiwalowymi ulubieńcami są już filmy pokazywane w sekcji Best of Feast, w której prezentowane są najlepsze dokumenty ostatniego roku. W  prestiżowym gronie filmów znalazły się aż dwie produkcje z Polski.  Widzowie festiwalu IDFA zobaczą „Syndrom Hamleta” Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego oraz „Silent Love” Marka Kozakiewicza.

Listę wszystkich tytułów zakwalifikowanych do sekcji można znaleźć tutaj.