POLSKI PROJEKT ZAKWALIFIKOWAŁ SIĘ NA DOK PREVIEW TRAINING

Produkowane przez Telemark „Pianoforte” Jakuba Piątka zostało zaproszono do wzięcia udziału w szkoleniu DOK Preview Training odbywającym się podczas tegorocznej edycji festiwalu DOK Leipzig.

DOK Leip­zig to jedno z czołowych wydarzeń w świecie filmu dokumentalnego i animowanego. Każ­dego roku w Lipsku prezen­towane są najnowsze produk­cje filmowe z kilkudziesięciu krajów wszyst­kich kontynentów. Równie ważne, co pokazy zrealizowanych dokumentów i animacji, są wydarzenia branżowe.

Jednym z takich wydarzeń jest szkolenie w ramach DOK Preview Training. To inicjatywa, która ma na celu wspieranie nowych filmów, takich które szukają partnerów zajmujących się dystrybucją, festiwalową promocją czy finansowaniem. Szkolenie jest prowadzone przez doświadczonych ekspertów.

Wśród wybranych siedmiu projektów znalazł się również jeden z Polski. Produkowane przez Telemark „Pianoforte” w reżyserii Jakuba Piątka ma być intymnym portretem młodych muzyków biorących udział w legendarnym Konkursie Chopinowskim.

Listę wszystkich zakwalifikowanych projektów można znaleźć tutaj.