„FILM BALKONOWY” Z KOLEJNYMI NAGRODAMI

Tym razem film Pawła Łozińskiego zatriumfował na festiwalu w Azerbejdżanie. Produkcja otrzymała iCybrog Award i iHuman Award na DokuBaku.

DokuBaku International Documentary Film Festival to pierwsze tego typu wydarzenie filmowe w Azerbejdżanie. Festiwal powstał w 2017 roku i miał na celę nowych, niezależnych produkcji dokumentalnych z całego świata, a także lokalnych filmów, by wspierać ich w dalszej pracy.

W tym roku do jednego z konkursów zaproszono nowy dokument Pawła Łozińskiego. „Film balkonowy” oczarował jurorów i otrzymał iCyborg Award oraz iHuman Award dla najlepszego pełnometrażowego dokumentu festiwalu.

Czy każdy może być bohaterem filmu? Czy świat da się zamknąć w jednym kadrze? Reżyser Paweł Łoziński przygląda się ludziom ze swojego balkonu. Przechodzą uśmiechnięci, smutni, zamyśleni, zagapieni w telefony, młodzi i starzy. Mieszkańcy dzielnicy, albo przypadkowi goście, zwyczajni przechodnie. Autor zaczepia, zadaje pytania, rozmawia o tym jak radzą sobie z życiem. Stojąc tam z kamerą przez ponad 2 lata stworzył miejsce dialogu, świecki konfesjonał, przy którym każdy może się zatrzymać i opowiedzieć o sobie innym ludziom. Bohaterowie niosą w sobie zagadki i tajemnice, nie dają się łatwo zaszufladkować. Każda ludzka historia jest wyjątkowa, a życie jest nie do wymyślenia. "Film balkonowy" to radykalny powrót do początków kina, kiedy człowiek przychodził do kamery. Może wystarczy zatrzymać się na dłużej, żeby zobaczyć więcej?

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć tutaj.