RUSZA NABÓR NA IMPAKT. PRODUCERS’ LAB

Producentko! Producencie! Masz w ręku projekt filmowy z potencjałem, ale nie wiesz, jak ruszyć z miejsca albo brakuje Ci motywacji i wsparcia? Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego ogłasza nabór na cykl IMPAKT. PRODUCERS’ LAB - intensywne warsztaty developmentowe dla producentów z projektami filmu fabularnego lub dokumentalnego. Nabór potrwa do 9 października 2022.

Cykl warsztatów IMPAKT. PRODUCERS’ LAB to okazja do wspólnego zastanowienia, jak wykorzystać potencjał projektu i wyciągnąć z niego esencję, okazja do opracowania strategii rozwoju, skonsultowania pakietu produkcyjnego lub przygotowywanego wniosku o dofinansowanie, zdobycia wsparcia i inspiracji. Pod okiem ekspertów przygotujesz: synopsis, logline, prezentację wizualną, pitching i strategię finansowania.

IMPAKT. PRODUCERS’ LAB to program wsparcia i rozwoju dla producentów, którzy pracują nad swoimi projektami we wczesnej fazie developmentu. W tym roku oferujemy krótki i intesywny wariant: podczas trzech kilkudniowych sesji, które odbędą się między listopadem 2022 a styczniem 2023 roku, będziemy pracować nad rozwojem projektów, z uwzględnieniem następujących obszarów:

- praca nad scenariuszem
- tworzenie strategii produkcyjnej
- plany finansowe i kwestie prawne
- zarządzanie projektem i zespołem
- zarządzanie ryzykiem

- współpraca z koproducentami- budowanie ekipy oraz umiejętne rozkładanie energii swojej i współpracowników w długim procesie produkcji.

Wszystkie te kwestie uczestnicy przećwiczą podczas zajęć warsztatowych, omówią z doświadczonymi ekspertami a także bezpośrednio opracują na własnych projektach filmowych, z którymi zgłoszą się na IMPAKT. PRODUCERS’ LAB. Zajęcia będą polegać na praktycznej pracy w grupie oraz indywidualnych spotkaniach z wybranymi ekspertami. Planowana ilość dni zajęć to 8, a maksymalna ilość projektów biorących udział w warsztatach: 10.

Program ma za zadanie przygotować producentów do realizacji projektu, z jakim się zgłaszają. Określenie jego celów oraz planów zawodowych producenta jako osoby jest dla nas w tym procesie kluczowe. Zapewniamy życzliwą, nieformalną atmosferę, która jest dodatkowym źródłem inspiracji, wsparcia i zachęty do działania. Uczestnictwo w IMPAKT. PRODUCERS’ LAB daje także możliwość nawiązania cennych kontaktów branżowych - z ekspertami, wykładowcami i uczestnikami.

W części zajęć biorą udział współpracujący z producentami reżyserzy i/lub scenarzyści — autorzy projektów zgłoszonych na IMPAKT. Producers’ Lab. Pozwala to przede wszystkim na stworzenie przestrzeni, w której wszystkie strony mogą dopracować pomysł i wyklarować wspólną wizję, a także uzyskać pewność, że są jednomyślni co do kształtu projektu oraz grają do jednej bramki.

Do uczestnictwa w IMPAKCIE zapraszamy zarówno osoby posiadające własne firmy producenckie, jak i freelancerów, kierowników produkcji z ambicjami rozwoju, junior producers lub osoby na co dzień związane z większymi domami produkcyjnymi.

Głównymi tutorkmi IMPAKT. Producers Lab są jego autorki, producentki filmowe Katarzyna Ślesicka i Anna Wydra, a także zaproszeni eksperci, związani na co dzień z czołowymi firmami produkcyjnymi i dystrybucyjnymi, z Polski i zagranicy.


W programie bierze udział 10 wyselekcjonowanych producentów z projektami (fabularnymi lub dokumentalnymi).

Szczegółowe informacje można znaleźć TUTAJ .

Informacja prasowa