POLSKI PROJEKT NA DOCU TALENTS FROM THE EAST

„Street Poets” Edyty Adamczak i Michała Mądrackiego w elitarnym gronie dziewięciu projektów zakwalifikowanych na Docu Talents from the East 2022.

Docu Talents from the East to program skierowany do twórców ze wschodniej i centralnej Europy, dzięki któremu reżyserzy i producenci wybranych projektów dokumentalnych będą mogli zaprezentować swoją dotychczasową pracę nad filmem podczas Sarajevo Film Festiva. 8-minutowe prezentacje odbędą się w ramach sekcji CineLink Industry Days. 

Najbardziej obiecujący projekt ma szansę na nagrodę Docu Talent Award, która wiąże się ze wsparciem finansowym w wysokości 5 tysięcy dolarów.

W programie mogą uczestniczyć dokumentaliści z Albanii, Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Bułgari, Chorwacji, Czech, Estonii, Gurzji, Kosowa, Litwy, Łotwy, Północnej Macedonii, Węgier, Mołdawii, Polski, Montenegro, Rumunii, Rosji, Słowacji, Słowenii, Serbii i Ukrainy.  

Jednym z zakwalifikowanych na tegoroczną edycję projektów jest ten autorstwa Edyty Adamczak i Michała Mądrackiego. Reżyserka odpowiada również za produkcję powstającą dla studia MML. „Street Poets” będzie opowiadał o młodych poetach zamieszkujących brazylijskie fawele. Dokument ma być uniwersalną historią o niematerialnym bogactwie, które każdy człowiek ma w sobie. Więcej o projekcie można przeczytać tutaj.

Prezentacja projektów odbędzie się już 15 sierpnia podczas CineLink Industry Days odbywających się w trakcie festiwalu w Sarajewie.

Listę wszystkich wybranych projektów można znaleźć tutaj.