TRZY POLSKIE PROJEKTY NA BALTIC SEA DOCS

„The Guest” Michała Bielawskiego, Zviki Portnoy i Zuzanny Solakiwiecz, „Hole in the Wall” Arjuna Talwara oraz „Until the Wedding” Daniela Stopy, to aż trzy polskie projekty, które zostały zaproszone na tegoroczną edycję Industry Baltic Sea Docs.

Baltic Sea Docs to połączona z warsztatami i pokazami filmów sesja pitchingowa. Forum przeznaczone jest dla filmów pochodzących z krajów bałtyckich oraz dla filmów wyprodukowanych w innych krajach, związanych z regionem nadbałtyckim poprzez swoją tematykę. W tym roku imprezę zaplanowano na 5-11 września w Rydze.

Organizatorzy ogłosili listę projektów, które zakwalifikowały się do udziału w forum. Są wśród nich aż trzy polskie produkcje. „The Guest” jest wspólnym reżyserskim projektem Michała Bielawskiego, Zviki Portnoya oraz Zuzanny Solakiewicz, a za jego produkcję odpowiada Maria Krauss z Plesnar&Krauss Films Sp. z o.o. Z kolei „Hole in the Wall” wyreżyseruje Arjun Talwar, a wyprodukuje Karolina Śmigiel z UNI-SOLO Studio. A „Until the Wedding” zrealizuje Daniel Stopa, który dokument wyprodukuje we współpracy z Anną Huth z Kiosk Films.

Listę wszystkich zakwalifikowanych projektów można znaleźć tutaj.