"STADO" NA DOC HOT SELECTION 2022

We wtorek 27 września w kinie Kultura odbędzie się pokaz filmu „Stado” Moniki Koteckiej i Karoliny Poryzały, który zainauguruje tegoroczną edycję DOC HOT SELECTION – wydarzenia prezentującego co roku najciekawsze i najczęściej nagradzane polskie dokumenty ostatnich lat.

Przez najbliższe miesiące widzowie będą mieli okazję obejrzeć m.in. nagrodzoną na Hot Docs Festival w Toronto i Srebrnym Lajkonikiem na Krakow Film Festiwal "Boylesque" w reżyserii Bogny Kowalczyk jak również inny wielokrotnie wyróżniany "Lombard"(m.in. Grand Prix na tegorocznym Millenium Docs Against Gravity Festival) Łukasza Kowalskiego.

"Stado", to historia trzech zawodniczek z drużyny woltyżerskiej. Każda z nich jest w innym wieku, ale aby osiągnąć wspólny cel każda z nich musi pokonać swoje własne słabości. Bohaterki nie zdają sobie sprawy, że walka o awans do reprezentacji Polski może okazać się cenniejsza niż cel sam w sobie.

STADO, film dokumentalny
scenariusz i reżyseria: Monika Kotecka, Karolina Poryzała
produkcja: Lava Film, Agnieszka Wasiak
Koprodukcja: HBO Europe, Studia Munka SFP, Lava Films, Cukry
Czas trwania: 78 min.

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=VY2LW2zN-RA

Pokaz filmu odbędzie się w kinie Kultura (Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 21/23), we wtorek, 27 września 2022 o godz. 20.30

Po pokazie odbędzie się spotkanie z twórcami filmu.

Wstęp na pokazy jest bezpłatny
Do wstępu upoważniają wejściówki wydawane w kasie kina, w dniu projekcji.

Pokaz „STADO” będzie pierwszym filmem cyklu pokazów DOC HOT SELECTION w ramach której przez cztery najbliższe miesiące widzowie będą mogli obejrzeć na dużym ekranie najważniejsze dokumenty ostatnich lat.

Głównym organizatorem cyklu jest Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego. Filmy będą pokazywane w zarządzanym przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich kinie Kultura.

Wszystkie prezentowane podczas DOC HOT SELECTION tytuły były rozwijane w ramach DOC LAB POLAND, jedynego w Polsce programu rozwoju projektów filmów dokumentalnych zakładającego wsparcie twórców przez doświadczonych ekspertów z Polski i zagranicy w zakresie artystycznego kształtu, promocji i dystrybucji.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego, której głównym celem jest promocja polskiego filmu dokumentalnego, wsparcie młodych, debiutujących filmowców, organizacja warsztatów, konferencji, konkursów oraz produkcja filmów.

Program DOC HOT SELECTION został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerami są: kino Kultura i kancelaria prawna MKZ Partnerzy.

Informacja prasowa