ZNAMY UCZESTNIKÓW DRUGIEJ EDYCJI KINO DZIECI DOCS

Kino Dzieci Docs ogłasza uczestników drugiej edycji programu rozwoju projektów dokumentalnych.

Celem programu jest wsparcie rozwoju projektów filmów i seriali dokumentalnych dla młodej widowni, które przyczyni się do wzrostu zainteresowania twórców produkcją takiego kina oraz wpłynie na popularność tego gatunku wśród widzów.

15-miesięczny program skierowany jest do twórców rozwijających projekty dokumentalne dla młodego widza na etapie developmentu i preprodukcji. 

Sześcioro uczestników z Polski i Norwegii będzie pracować nad swoimi projektami w międzynarodowym środowisku pod okiem tutorów Kirsten Bonnén Rask i Pawła Ziemilskiego oraz zaproszonych ekspertów związanych zawodowo z filmem dokumentalnym.

Każdy z uczestników będzie mieć czas na dopracowanie historii, zebranie dokumentacji, przygotowanie do fazy zdjęciowej, realizację materiału filmowego oraz montaż. Warsztaty składają się z czterech rund warsztatowych w Polsce i Norwegii oraz pracy własnej uczestników pomiędzy poszczególnymi spotkaniami.

Lista projektów i uczestników zakwalifikowanych do 2. edycji programu Kino Dzieci Docs:

Armed With Drums, Øyvind Aamli, film pełnometrażowy, Norwegia

We Keep Them in Our Hearts, Julie Engaas, film krótkometrażowy, Norwegia

How a Human Works, Małgorzata Wabińska, film średniometrażowy, Polska

A layup, Olga Papacz, film krótkometrażowy, Polska

Elliot, Maida Hals Eirheim, film pełnometrażowy, Norwegia

The World According to Jędrek, Aleksandra Bielska, film krótkometrażowy, Polska 

Nasza wspólna przygoda z uczestnikami drugiej edycji rozpocznie się 13 października w Polsce, kolejna runda zaplanowana jest w listopadzie w Norwegii. Pozostałe dwie rundy odbędą się odpowiednio w marcu i październiku 2023 roku. 

Going International with Docs – specjalna sesja online na Kino Dzieci Industry 

Zanim rozpocznie się druga edycja Kino Dzieci Docs, zapraszamy wszystkich twórców i przedstawicieli branży do udziału w sesji online zatytułowanej Going International with Docs, organizowanej w ramach międzynarodowego forum koprodukcyjnego Kino Dzieci Industry we współpracy z Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, realizatorem programu SKOK W DOK i IDFA. 

30 września w godz. 10.30-12.00, wspólnie z producentkami Ingvil Giske (Medieoperatørene, Norwegia) i Kateřiną Hager (Bohemian Productions, Czechy), agentką sprzedaży Aleksandrą Derewienko (Cat&Docs, Francja) oraz reprezentantkami IDFA Meike Statema i Marije Veenstra porozmawiamy o rosnącej popularności kina dokumentalnego dla młodego widza. Zastanowimy się jak zacząć myśleć międzynarodowo w kontekście produkcji i dystrybucji filmów dokumentalnych dla młodych widzów.

Prowadzenie: Karolina Śmigiel, koordynatorka programu SKOK W DOK.

Więcej o sesji. Spotkanie dostępne będzie tylko dla akredytowanych gości forum Kino Dzieci Industry. Szczegóły dotyczące udziału w forum dostępne są w zakładce How to attend na stronie wydarzenia. 

Więcej informacji o programie Kino Dzieci Docs.

Organizatorzy programu Kino Dzieci Docs: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty i Południowo-Norweski Ośrodek Filmowy (Sornorsk filmsenter AS).

Program Kino Dzieci Docs i Białe Noce jest finansowany z Mechanizmu Finansowego EOG oraz ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Informacja prasowa