POLSKIE DOKUMENTY NA MIĘDZYNARODOWYCH FESTIWALACH W SIERPNIU

Ciepło, słońce, to pora na balkon i na międzynarodowe festiwale filmowe. Polskie dokumenty będą tam w sierpniu! Sprawdźcie, gdzie nasze produkcje będą w tym miesiącu.

Początek miesiąca rozpoczynamy z przytupem. Aż dwa polskie dokumenty znalazły się w programie festiwalu w Locarno. Chodzi o "Syndrom Hamleta" Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego oraz "Pisklaki" Lidii Dudy. Pisaliśmy o tym więcej tutaj.  

Sierpień znowu będzie udany dla Pawła Łozińskiego. Jego „Film balkonowy” wraz z "Lombardem" Łukasza Kowalskiego najpierw odwiedzi Melbourne International Film Festival, a zaraz potem pojedzie do Niemiec na Lakeside Film Festival, do Czech na Bardzo fajny festiwal i odbywający się pod koniec miesiąca Filmový festival Litoměřice.

Na balkon zapraszają też Diana i Krzysztof Kadłubowscy. Ich dokument Koncert balkonowy” będzie można zobaczyć na dwóch macedońskich festiwalach - na AsterFest International Film Festival oraz na Makedox Creative Documentary Film Festival, gdzie w sekcji Necomers pokazany zostanie "Lombard".

Aż cztery polskie dokumenty będzie można zobaczyć w Serbii podczas Interaction: Short Docs Festival. O tamtejsze nagrody ubiegać się będzie Martyna Peszko z jej osobistym „Powiedz mi coś jeszcze”, z kolei w sekcjach pozakonkursowych widzowie znajdą „Woltę” Moniki Koteckiej i Karoliny Poryzały, „Hardą” Marcina Polara oraz „Trochę raju” Andrzeja Cichockiego.

W drugiej połowie miesiąca wystartuje ficmonterrey – Monterrey International Film Festival. Podczas tego meksykańskiego festiwalu publiczność będzie miała okazję zobaczyć „Kulisy” Ady Smyk oraz „Stado” Moniki Koteckiej i Karoliny Poryzały.

Po Bardzo fajnym festiwalu i Filmový festival Litoměřice w Czechach odbędzie się jeszcze International Mountaineering Film Festival, na którym widzowie zobaczą dokument „Droga” Wojtka Kozakiewicza.

Aktualna lista pokazów festiwalowych znajduje się tutaj.