"PISKLAKI" I "SYNDROM HAMLETA" W LOCARNO

To już chyba piękna tradycja, że od kilku lat na prestiżowym festiwalu w Locarno goszczą polskie filmy. W tym roku w sekcji La Semaine de la Critique zobaczymy dwa rodzime dokumenty - "Syndrom Hamleta" Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego oraz "Pisklaki" Lidii Dudy.

Festiwal Filmowy w Locarno jest jednym z najstarszych festiwali filmowych na świecie, obok festiwali w Cannes, Wenecji i Karlovych Varach. Każdego roku festiwal odwiedzają gwiazdy, przedstawiciele branży i dziennikarze z całego świata. Jest to jedna z najważniejszych imprez na festiwalowej mapie świata. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach od 4 do 14 sierpnia

La Semaine de la Critique (Tydzień Krytyki) to niezależna sekcja festiwalu współorganizowana wraz ze Szwajcarskim Stowarzyszeniem Krytyków Filmowych, organizowana od 1990 roku. W konkursie pokazanych zostanie tylko siedem filmów, w tym aż dwa polskie. Tamtejsza publiczność będzie miała okazję zobaczyć nagrodzony w Krakowie dokument "Syndrom Hamleta" Piotra Rosołowskiego i Elwiry Niewiery oraz "Pisklaki" Lidii Dudy.

Listę wszyskich zaproszonych do sekcji filmów można znaleźć tutaj.