WOLTA

TYTUŁ ANGIELSKI: VOLTE

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Zuzia jest jedną z najlepszych zawodniczek w drużynie. Ze względu na wiek i budowę ciała podnoszą ją starsze, silniejsze koleżanki - “dolne”. Ona to “górna” - zwieńczenie akrobatycznej piramidy. Rozpoczyna się kolejny, intensywny sezon. W trakcie treningów okazuje się, że Zuzia straciła dotychczasową gibkość. Figury z jej udziałem nie mają gracji i lekkości. Nie potrafi zgrać się z rytmem konia. Początkowo trenerka, obwinia o niepowodzenia starsze zawodniczki. To od nich wymagane jest dbanie o stabilność i bezpieczeństwo. W drużynie pojawia się stres i napięcie. 

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
CZAS TRWANIA:
14'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Monika Kotecka, Karolina Poryzała
SCENARIUSZ:
Monika Kotecka, Karolina Poryzała
OPERATOR:
Monika Kotecka
MONTAŻ:
Katarzyna Sawicka
PRODUCENT:
Studio Munka
KOPRODUCENT:
O.K.O Film Marcin Janiec, CUKRY Krzysztof Kuczyk, Mikołaj Syguda, Monika Kotecka, Karolina Poryzała

Monika Kotecka »

Operator, reżyser; ukończyła socjologię na Uniwersytecie Wrocławskim, fotografię na EAF w Warszawie oraz studia operatorskie na PWSFTviT. Jej prace prezentowane były na wielu festiwalach m.in. Cannes, Berlinale. Wraz z Karoliną Poryzałą stworzyła Kurkot Kollektiv. Ich debiut „Wolta” został nagrodzony na Hot Docs 2017 w Toronto, nominowany do nagrody Silver Eye w Jihlavie, prezentowany na Sundance i IDFA. Ich pełnometrażowy dokument „Stado” wsparły PISF i HBO.

Karolina Poryzała »

Fotograf i scenarzystka. Studiowała Zoologię na SGGW. Następnie ukończyła Program Reżyserii Filmowej w Studium Sztuk Audiowizualnych. Studiowała fotografię w PWSFTviT oraz ukończyła kurs pisania scenariuszy w Krakowskiej Szkole Scenariuszowej. Jej dyplom „Troma Trip America” był pokazywany w wielu galeriach, m.in. w prestiżowym FOAM w Amsterdamie. Pracuje nad scenariuszem serialu telewizyjnego i opracowuje scenariusz do swojego debiutanckiego filmu fabularnego. 

NA FESTIWALACH: