POLSKIE PROJEKTY NAGRODZONE NA EAST DOC PLATFORM

Dobre wiadomości dotarły do nas od naszych południowych sąsiadów. Polskie produkcje i koprodukcje otrzymały nagrody podczas tegorocznej edycji East Docs Platform.

East Doc Platform to poświęcona filmowi dokumentalnemu impreza branżowa organizowana przez Institute of Documentary Film w Pradze, towarzysząca festiwalowi One World International Human Rights Documentary Film Festival. Dziesiąta edycja imprezy odbyła się w dniach 6-17 marca 2021, w wersji online.

W tym roku do wydarzeń odbywających się w ramach East Doc Platform zakwalifikowały się również produkcje i koprodukcje z Polski. W sekcji East Doc Forum znalazło się tylko 10 projektów. Wśród nich były aż trzy z Polski - Expedition 49” w reżyserii Alisy Kovalenkom, „Waitersgate” Konrada Szołajskiego oraz nagrodzone „The Trans Syrian ExpressAliny Rudnitskayi. Koprodukcja otrzymała az dwie nagrody -  Sunny Side of the Doc Prize oraz DocsBarcelona Award.

Innym polskim projektem, który otrzymał nagrodę podczas wydarzenia, jest "One for the Team" w reżyserii Katarzyny Wiśniewskiej, a wyprodukowany przez Tomasza Morawskiego i Marcina Kupieckiego z HAKA Films. Projekt otrzymal DAE Encouragement Prize.

Z kolei w ramach East Doc Market zaprezentowały się dwa inne polskie projekty: „Workcenter” Anieli Astrid Gabryel oraz "The Ultimate Joker" w reżyserii Krzysztofa Dzieciołowskiego.

Listę wszystkich laureatów można znaleźć tutaj.