ZGŁOŚ SIĘ NA DOK.INCUBATOR!

Rozpoczął się nabór na warsztaty dla filmów dokumentalnych na etapie rough cut – DOK.INCUBATOR. Projekty można zgłaszać tylko do 29 stycznia.

Warsztaty dok.incubator skierowane są do zespołów reżyserów, montażystów i producentów, które pragną wspólnie pracować nad swoimi projektami pod okiem uznanych wykładowców z zakresu montażu, marketingu filmu dokumentalnego, PR i dystrybucji.

Podczas sześciomiesięcznej intensywnej pracy nad filmem, dwudziestu pięciu doświadczonych ekspertów (producentów i montażystów nagradzanych filmów, a także najbardziej kreatywnych specjalistów do spraw PR i marketingu) będzie udzielać uczestnikom indywidualnych konsultacji.

Założeniem warsztatów jest praca w niewielkich, kameralnych grupach. Uczestnicy będą intensywnie pracować nad montażem, opracują plan dystrybucji i strategię marketingową, spotkają się także z czołowymi dystrybutorami międzynarodowymi.

Warsztaty podzielone są na trzy tygodniowe sesje, które odbędą się w przyszłym roku na Słowacji (kwiecień/maj), w Czechach (czerwiec) oraz w Szwecji (wrzesień). Uczestnicy pracować będą nad montażem – od etapu rough-cut do fine-cut, będą budować plan dystrybucji i strategię marketingową, a także otrzymają szansę prezentacji swojego filmu międzynarodowym agentom i przedstawicielom mediów podczas Nordisk Panorama.

Jednym z laureatów tegorocznej edycji dok.incubator był polski projekt „Lekcja miłości” Małgorzaty Goliszewskiej i Kasi Matei. Gotowy film będzie można zobaczyć premierowo na tegorocznym festiwalu IDFA.

Nabór na warsztaty trwa do 29 stycznia 2020. Więcej informacji na stronie dok.incubator