„19:91” Z NAGRODĄ W GRECJI

Dokument Emilii Śniegoskiej otrzymał specjalne wyróżnienie od młodych jurorów na 22. Olympia International Film Festival for Children and Young People.

Olympia International Film Festival for Children and Young People to niezwykłe wydarzenie filmowe dedykowane młodej widowni. To właśnie na greckim festiwalu w rolę części jurorów wcielają się ludzie poniżej 18 roku życia. Na publiczność czekają zarówno pełnometrażowe fabuły, dokumenty, jak i krótkie formy animowane, dokumentalne i fabularne.

Jedna z nagród w konkursie na najlepszy krótki lub średniometrażowy dokument powędrowała do filmu Emilli Śniegowskiej. Dokument „19:91” został doceniony przez młode Jury i otrzymał specjalne wyróżnienie.

Wyróżniony film jest cichą i skromną w środkach opowieścią o spotkaniu 19-letniej Jette z Niemiec z 91-letnią Polką - panią Zosią. W ramach rocznego wolontariatu jaki Jette realizuje w Warszawie regularnie odwiedza panią Zosię, która swoje nastoletnie lata spędziła w obozie koncentracyjnym w Auschwitz oraz obozie pracy w Ravebsbrück.

Listę wszystkich nagrodzonych filmów można znaleźć tutaj.