ZGŁOŚ SIĘ NA PRZYSZŁOROCZNY MEETMARKET I ALTERNATE REALITIES MARKET!

Do 14 lutego można aplikować na MeetMarket i Alternate Realities Market. MeetMarket jest flagowym pitchingiem festiwalu Sheffield Doc/Fest, a Alternate Realities Market jego młodszym bratem przeznaczonym dla projektów crossmedialnych.

MeetMarket to pitching towarzyszący festiwalowi Sheffield Doc/Fest, jest otwarty na różne formy projektów: od klasycznych filmów dokumentalnych, przez dokumentalne instalacje czy sztukę wideo, po projekty z wykorzystaniem wielu platform medialnych.

Podczas MeetMarketu można spotkać ponad 300  zaproszonych decydentów: redaktorów, dystrybutorów, agentów sprzedaży, przedstawicieli funduszy filmowych, stacji telewizyjnych i rynków medialnych. Spotkania ‘one-to-one’ odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu za pomocą internetowej platformy, gdzie goście mogą zobaczyć zgłoszone projekty i wybrać te, które wydają się być interesujące.

Projekty mogą być zgłaszane na różnym etapie produkcji. W ubiegłym roku na targi wpłynęło ponad 500 zgłoszeń z 65 krajów świata! Podczas aplikacji należy przedstawić krótki opis projektu, teaser, zarys budżetu i informacje o jego twórcach..

Alternate Realities Market organizowany jest w ramach festiwalu Sheffield Doc/Fest już po raz szósty (wcześniej jako Crossover Market). W swojej formule podobny jest do MeetMarketu, przeznaczony jest jednak dla projektów wykorzystujących cyfrowe i interaktywne media. Założeniem pitchingu jest rozwój filmów dokumentalnych w kierunku bardziej hybrydowych i innowacyjnych, realizowanych przy użyciu wielu mediów.

Uczestnicy mogą porozmawiać z doradcami, przedstawicielami mediów cyfrowych, funduszy filmowych czy organizacji pozarządowych podczas indywidualnych, dopasowanych do ich potrzeb spotkań.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej. Aplikować można do 14 lutego za pomocą formularza online.