POLSKIE DOKUMENTY NA GRUDNIOWYCH MIĘDZYNARODOWYCH FESTIWALACH

Koniec roku wisi w powietrzu. Festiwali jest coraz mniej, ale to wcale nie oznacza, że na części z nich nie pojawią się polskie dokumenty. W grudniu nasze filmy będzie można zobaczyć w Hiszpanii, Grecji, Chinach, Rosji i Kolumbii. Sprawdźcie, które produkcje dokumentalne będą miały swoje festiwalowe pokazy w tym miesiącu.

W drugiej połowie listopada rozpoczął się w Hiszpanii kilkutygodniowy Soria International Film Festival. W konkursie znalazł się film „Wnętrze lwa” Kaorla Lindholma. Pod koniec poprzedniego miesiąca rozpoczął się grecki Olympia International Film Festival for Children and Young People. O nagrody będzie ubiegać się „19:91”  Emilii Śniegoskiej.

3 grudnia rozpoczną się aż trzy festiwale na których nie zabraknie polskich dokumentów w sekcjach konkursowych. Na China International New Media Short Film Festival szansę na wygraną ma „Harda”. Film Marcina Polara będzie ubiegał się o nagrody na kolumbijskim Bogoshorts. W konkursie towarzyszyć mu będzie debiutancki film Anny Gawlity, „Krzyżoki”. China International New Media Short Film Festival to nie jedyny chiński festiwal rozpoczynający się na początku grudnia. W tym samym czasie odbędzie się Sound & Image Challenge International Festival. W tamtejszym programie znajdziemy dwa polskie dokumenty – „Odprawę” Filipa Drzewieckiego oraz „Tamę” Natalii Koniarz.

Kilka dni później rozpocznie się w Rosji Artdocfest. Swój pokaz specjalny będzie miał tam film „Cienie imperium” Karola Starnowskiego.

Pełna lista pokazów festiwalowych znajduje się tutaj.