„WNĘTRZE LWA” Z NAGRODĄ NA SCANORAMIE

Tym razem krótkometrażowy dokument Karola Lindholma został doceniony na litewskim festiwalu Scanorama. Film otrzymał specjalne wyróżnienie w sekcji New Baltic Cinema.

European Film Forum Scanorama to międzynarodowy festiwal filmowy odbywający się w kilku litewskich miastach. W programie znalazło się 130 znakomitych produkcji z całego świata. Większość filmów była pokazywana na najważniejszych festiwalach, takich jak Cannes czy Berlinale. Na Scanoramie nie brakuje również przestrzeni branżowej, w tym roku odbyło się 20 masterclassów z profesjonalistami z branży filmowej.

W tym roku dwa polskie dokumenty zostały zaproszone na festiwal. Obok nagrodzonego specjalnym wyróżnieniem filmu „Wnętrze lwa” szansę na statuetkę miał również film „Tama” w reżyserii Natalii Koniarz.

W wyróżnionym dokumencie Karol Lindholm portretuje duńskie ZOO, do którego w zimowe niedzielne popołudnie udają się rodziny wraz z dziećmi. Tego dnia czeka na wszystkich wyjątkowa atrakcja. Pracownicy zoo przygotowali niezwykłe misterium związane z ciałem młodego lwa. Zwierzęta są też piękne od środka. Jednak nie wszyscy widzowie ulegają czarowi spektaklu...

Tegoroczna edycja litewskiego festiwalu miała miejsce od 8 do 18 listopada.

Więcej informacji o Scanoramie można znaleźć na stronie internetowej festiwalu.