„SHOOTING STARS” NAGRODZONE W NIEMCZECH

Krótkometrażowy dokument Magdy Jaroszewicz otrzymał drugą nagrodę Jury w trakcie 13. edycji Kurzfilmfestival Köln.

KFFK/Kurzfilmfestival Köln powstał w 2006 roku. Festiwal koncentruje się na promowaniu niemieckich produkcji lub koprodukcji krótkometrażowych. W programie znajdziemy fabuły, dokumenty, animacje oraz filmy eksperymentalne.

W tym roku w konkursie można było zobaczyć polsko-niemiecką koprodukcję „Shooting Stars” autorstwa Magdy Jaroszewicz. Film zachwycił Jury i otrzymał drugą nagrodę.

Widz oglądając nagrodzony film bierze udział w obserwacji jednej nocy na jednej ulicy. Widzi tylko to, co potrafi sobie wyobrazic, słyszy tylko to, co chce usłyszeć. Zdystansowane oko przybliża i wyostrza obrazy ale ich interpretacja pozostaje w głowie obserwującego. Każdy wyniesie z tej obserwacji swoją własną historie. Można dyskutować o jej treści zgodnie z własnymi doświadczeniami, pamiętając o tym jak mocno uwikłani jesteśmy w manipulacje mediów i innych zewnętrznych bodźców. Punktem wyjścia jest obraz, wygenerowany w głowie obserwatora. Obserwator jest przewodnikiem ale to widz nadaje tej nocy znaczenie.

Listę wszystkich nagrodzonych na festiwalu filmów można znaleźć tutaj.