"WIRAŻ" NA DOC HOT SELECTION 2023

W środę 13 grudnia odbędzie się ostatni pokaz filmu z cyklu DOC HOT SELECTION! Nie będzie to zwykłe wydarzenie, a warszawska premiera filmu "Wiraż" wyreżyserowany przez Pawła Hejbudzkiego.

DOC HOT SELECTION jest wydarzeniem prezentującym co roku najciekawsze i najczęściej nagradzane polskie dokumenty ostatnich lat, którego organizatorem jest Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego.

"Wiraż", film dokumentalny, 79', 2023.
scenariusz, reżyseria: Paweł Hejbudzki
prod. Wojciech Karubin / Movie Mates
zdjęcia: Michał Modlinger
montaż: Bartosz Pietras

Fascynujący i jednocześnie wzbudzający wiele pytań świat dziecięcego kartingu. Ten szerzej nieznany sport ekstremalny rządzi się takimi samymi zasadami jak zawody dorosłych – liczą się rywalizacja, miejsce na podium i regularne treningi. Nie wszystkie dzieci są gotowe na takie poświęcenie. Mateusz uprawia karting już od kilku lat, ale wciąż nie spełnia oczekiwań i ambicji rodziców. Zosia ma talent i wspierającego ojca, ale jego kłopoty z prawem mogą zaważyć na dalszej karierze córki. To opowieść nie tylko o sportowych emocjach, ale przede wszystkim o relacjach rodzinnych.

Film dostał Wyróżnienie Jury dla filmu dokumentalnego powyżej 30 min oraz nagrodę za najlepsze zdjęcia dla Michała Modlingera na 63. Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Pokaz filmów odbędzie się w kinie Kultura (Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 21/23), 13 grudnia 2023 o godz. 19:30, sala Kultura.

Po pokazie odbędzie się spotkanie z twórcami filmu, poprowadzi Ola Salwa.

Wstęp na pokazy jest bezpłatny
Do wstępu upoważniają wejściówki wydawane w kasie kina, w dniu projekcji.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego, której głównym celem jest promocja polskiego filmu dokumentalnego, wsparcie młodych, debiutujących filmowców, organizacja warsztatów, konferencji, konkursów oraz produkcja filmów.

Wszystkie prezentowane podczas DOC HOT SELECTION tytuły były rozwijane w ramach DOC LAB POLAND, jedynego w Polsce programu rozwoju projektów filmów dokumentalnych zakładającego wsparcie twórców przez doświadczonych ekspertów z Polski i zagranicy w zakresie artystycznego kształtu, promocji i dystrybucji.
Filmy są pokazywane w zarządzanym przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich kinie Kultura.

Partnerami programu DOC HOT SELECTION są: Canal + Polska, Polski Instytut Sztuki Filmowej, kino Kultura. Program został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Informacja prasowa