TRWAJĄ NABORY NA WYDARZENIA BRANŻOWE WSPÓŁORGANIZOWANE PRZEZ SARAJEVO FILM FESTIVAL

Do programu szkoleniowego Going European: A Co-production Training poszukiwani są scenarzyści, a na Docu Rough Cut Boutique warto wysłać swój projekt dokumentalny. Zgłoszenia na to pierwsze przyjmowane są tylko do 5 stycznia, a na Docu Rough Cut Boutique do 20 stycznia.

Going European: A Co-production Training for Writers program został zainicjowany w celu wzmocnienia współpracy artystycznej między twórcami (scenarzystami, reżyserami) w celu wyprodukowania większej ilości seriali telewizyjnych o międzynarodowym potencjale. Szkolenie zostało zaprojektowane jako intensywny roczny program, w ramach którego pięć wybranych zespołów zagłębi się w różne etapy powstawania projektu, np. prawne, związane z umowami, ale też kreatywne i pisarskie.  Poprzez dzielenie się najlepszymi praktykami i dzięki nawiązywaniu kontaktów między rówieśnikami i ekspertami z branży, tworzy się specjalna sieć na rzecz rozwoju i koprodukcji projektu. Szkolenie ma się odbywać z innymi uczestnikami co roku w latach 2023-2025. Jednym z organizatorów są CineLink Industry Days, czyli wydarzenia branżowe podczas Sarajevo Film Festival. Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

Docu Rough Cut Boutique są od wielu lat organizowane przez Sarajevo Film Festival i Balkan Documentary Center. To platforma poświęcona projektom dokumentalnym w zaawansowanej fazie montażu. Program warsztatów obejmuje szkolenia montażowe, sesje grupowe i indywidualne spotkania z uznanymi ekspertami i profesjonalistami z branży dokumentalnej. Program zakończy się na Festiwalu Filmowym w Sarajewie, gdzie pięć projektów zostanie zaprezentowanych decydentom CineLink Industry Days (fundatorom, agentom sprzedaży, dystrybutorom, nadawcom i programerom festiwali) w celu pomocy w ich ukończeniu oraz zwiększenia możliwości ich dystrybucji i prezentacji na festiwalach. Więcej informacji o projekcie jest dostępnych tu.