„DZIEWCZYŃSKIE HISTORIE” NAGRODZONE W PORTUGALII

Dokument Agi Borzym został doceniony na festiwalu Porto/Post/Doc. Film otrzymał Teenage Award.

Porto/Post/Doc to powstały w 2014 roku portugalski festiwal skierowany do publiczności w różnym wieku i różnych gustach filmowych. Organizatorzy imprezy obrali sobie za cele zwiększenie publiczności w kinach Porto, promowanie lokalnych produkcji filmowych i stworzenie wydarzenia o międzynarodowych charakterze, który będzie pokazywał najciekawsze dokumenty z całego świata.

W tegorocznym programie festiwalu znalazło się kilka polskich akcentów. Jednym z nich było zaproszenie „Dziewczyńskich historii”. Film Agi Borzym zachwycił młodą widownię i opuścił portugalską imprezę z Teenage Award.

Nie ma nic lepszego niż czas spędzony z przyjaciółką! Wspólne nocowanki w ogrodzie pod gołym niebem i godziny spędzone na podwórku – nikt nie zrozumie nas tak dobrze jak ona, a w dodatku można z nią porozmawiać o wszystkim. O pierwszych miłościach i relacjach z rodzicami. O postrzeganiu własnego ciała i nadchodzącej pierwszej miesiączce. O szkole i obowiązujących w niej dziwnych zakazach i nakazach. Jagoda i Zuzia są szczere, pełne pozytywnej energii i gotowe zawojować świat! Ten ciałopozytywny i odwstydzający film opowiada o tym, jak to jest być dorastającą dziewczyną, a od rozmów dwóch charyzmatycznych bohaterek nie można się oderwać.

Listę wszystkich nagrodzonych filmów można znaleźć tutaj.