POLSKIE DOKUMENTY NA MIĘDZYNARODOWYCH FESTIWALACH W LUTYM

W tym miesiącu w filmowej branży dzieje się nieco mniej, ale nie oznacza to całkowitego zastoju. Nasze dokumenty będzie można zobaczyć na festiwalach w Ameryce Północnej i Europie.

„Film balkonowy” Pawła Łozińskiego po raz kolejny odwiedzi Stany Zjednoczone. Tym razem dokument ma szansę na nagrodę podczas Frozen River Film Festival. Na innym amerykańskim festiwalu widzowie zobaczą nowy dokument duetu Elwira Niewiera i Piotr Rosłowski. „Syndrom Hamleta” oceniać będą jurorzy Big Sky Documentary Film Festival, a później dokument uda się w podróż do Irlandii na Dublin International Film Festival.

W drugiej połowie lutego w Kanadzie wystartuje Junction North Documentary Festival. W jednej z sekcji będzie można zobaczyć „Boylesque” Bogny Kowalczyk. W podobnym terminie w Hiszpanii odbędzie się  Pirineos Mountain Film Festival, gdzie do konkursu zaproszono „Hardą” Marcina Polara.

W lutym odbywa się również Berlinale. W programie dwie polskie produkcje. Więcej na ten temat pisaliśmy tu i tu.

Pod koniec miesiąca o naszych zachodnich sąsiadów pojedzie Ada Smyk z jej krótkometrażowym dokumentem „Kulisy”. Produkcja znalazła się w sekcji konkursowej Kontrast Filmfest.

Aktualna lista pokazów festiwalowych znajduje się tutaj.