„FILM BALKONOWY” ZE SPECJALNYM WYRÓŻNIENIEM W USA

Dokument Pawła Łozińskiego został doceniony przez jury amerykańskiego Frozen River Film Festival.

Frozen River Film Festival to wydarzenie, które oferuje swojej widowni niezwykle różnorodny i bogaty program, który ma za zadanie ich edukować i angażować w ważne społecznie tematy. Na festiwal przyjmowane są międzynarodowe dokumenty, które pokazują unikatowe spojrzenie na kwestie środowiska, społeczeństwa, kultury i sportu.

W programie tegorocznej edycji festiwalu znalazł się również polski film. Dokument Pawła Łozińskiego skradł serce jury i otrzymał od nich specjalne wyróżnienie.   

W filmie Paweł Łoziński szuka odpowiedzi na pytania: Czy każdy może być bohaterem filmu? Czy świat da się zamknąć w jednym kadrze? Reżyser przygląda się ludziom ze swojego balkonu. Przechodzą uśmiechnięci, smutni, zamyśleni, zagapieni w telefony, młodzi i starzy. Mieszkańcy dzielnicy, albo przypadkowi goście, zwyczajni przechodnie. Autor zaczepia, zadaje pytania, rozmawia o tym jak radzą sobie z życiem. Stojąc tam z kamerą przez ponad 2 lata stworzył miejsce dialogu, świecki konfesjonał, przy którym każdy może się zatrzymać i opowiedzieć o sobie innym ludziom. Bohaterowie niosą w sobie zagadki i tajemnice, nie dają się łatwo zaszufladkować. Każda ludzka historia jest wyjątkowa, a życie jest nie do wymyślenia. "Film balkonowy" to radykalny powrót do początków kina, kiedy człowiek przychodził do kamery. Może wystarczy zatrzymać się na dłużej, żeby zobaczyć więcej?

Szczegółowe informacje o festiwalu można znaleźć tutaj.