ZGŁOŚ SWÓJ PROJEKT NA FEST – PITCHING FORUM

Tylko do 31 marca można zgłaszać swoje projekty filmów na kolejna edycję FEST – Pitching Forum.

FEST – Pitching Forum jest skierowane dla doświadczonych, jak również początkujących producentów, bez ograniczeń wiekowych. Tradycyjnie uczestnicy pitchingu będą mieli okazję zaprezentować swoje projekty grupie wiodących producentów i przedstawicieli instytucji finansujących powstawanie filmów. Najlepsze projekty pitchingu otrzymają nagrody m.in. 3-miesięczne doradztwo mentora i opieka nad projektem, warsztaty z oferty FEST Film Lab czy bon na usługi postprodukcyjne.

FEST – Pitching Forum skierowane jest do producentów fabuł, dokumentów i animacji (min. 55 minut) będących na wczesnym etapie rozwoju (Feature Gems), krótkometrażowe filmy fabularne, dokumentalne i animacje (max 55 min) zarówno na wczesnym, jak i zaawansowanym etapie rozwoju (Make it short) oraz projekty (min. 55 minut) znajdujące się na zaawansowanym etapie produkcji (Work in Progress).

Wybrane zostaną 24 projekty, które będą miały możliwość 5-minutowej prezentacji podczas Work in Progress w obecności międzynarodowych producentów, dystrybutorów oraz festiwalowych selekcjonerów. Dzięki udziałowi w FEST – Pitching Forum wiele projektów znalazło swoich partnerów i było później prezentowanych na międzynarodowych festiwalach, takich jak Berlinale.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.