NIE PRZEGAP NABORU NA SUNNY SIDE OF THE DOCS

Ruszył już nabór projektów na tegoroczną edycję targów Sunny Side of the Doc. Organizatorzy czekają na propozycje dokumentalne, które znajdują się w fazie developmentu albo produkcji. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa już 6 kwietnia.

Odbywające się we francuskiej miejscowości La Rochelle targi Sunny Side of the Doc to jedne z największych na świecie targów filmu dokumentalnego i miejsce spotkań specjalistów pracujących w branży dokumentalnej. Tegoroczna edycja Sunny Side of the Doc odbędzie się w dniach od 19 do 22 czerwca.

Przedstawiciele wybranych projektów wezmą udział w spotkaniach one-to-one z osobami decyzyjnymi, a także pitchingu. Podczas pitchingu każdemu projektowi zostanie poświęconych 15 minut, 7 minut na jego prezentację oraz 8 minut na Q&A. Najlepsze projekty mają szansę otrzymać nagrody finansowe od sponsorów, przeznaczone na dalszą produkcję.

W ramach tegorocznej odsłony Sunny Side of the Doc zorganizowanych zostanie kilka sesji pitchingowe, każda z nich o różnej tematyce: History, Science, Social Issues, Wildlife, Arts & Culture and Digital Experiences.

Organizatorzy zapraszają do zgłaszania projektów filmów a także projektów crossmedialnych o tej tematyce znajdujących się w fazie zaawansowanego developmentu bądź produkcji. Muszą się one wyróżniać oryginalnym podejściem do tematu i być nastawione na międzynarodową koprodukcję i dystrybucję oraz mieć gotowy trailer i zapewniony udział przynajmniej jednego partnera (stacji telewizyjnej, dystrybutora, funduszu filmowego, itp.), a także zgromadzone przynajmniej 30% budżetu. 

Więcej informacji można znaleźć tutaj.