POLSKIE DOKUMENTY NA MARCOWYCH MIĘDZYNARODOWYCH FESTIWALACH

W marcu jak w garncu, trochę festiwali się odbędzie, a trochę zostało przesuniętych w czasie w oczekiwaniu na bardziej sprzyjające warunki. Na szczęście w programach tych pierwszych znalazły się polskie dokumenty. Koniecznie sprawdźcie, gdzie i które filmy będzie można zobaczyć na międzynarodowych festiwalach w tym miesiącu.

To będzie bardzo dobry miesiąc dla animowanego dokumentu Katarzyny Warzechy. „We Have One Heart” zostanie pokazany w Austrii na Tricky Women/Tricky Realities Animation Festival, a pod koniec miesiąca trafi na ukraiński  Docudays UA International Human Rights Documentary Film Festival oraz na holenderski Kaboom Animation Festival.

W pierwszej połowie miesiąca odbędzie się Tampere Film Festival. W sekcji pozakonkursowej fińskiego festiwalu zostanie zaprezentowane „Wnętrze lwa” Karola Lindholma. Chwilę później rozpocznie się Environmental Film Festival in the Nation’s Capital, na którym będzie można zobaczyć „Kiedy zabraknie ryb” Gosi Juszczak.

Na przełomie marca i kwietnia odbędą się Mecal Pro, Barcelona International Short and Animation Festival oraz Melbourne Design Week. W konkursie hiszpańskiego  festiwalu będzie można zobaczyć „The Vibrant Village” Weroniki Jurkieiwcz, a w Australii swój kolejny pokaz będzie imał „Wiatr. Thriller dokumentalny” Miechała Bielawskiego.

Pełna lista pokazów festiwalowych znajduje się tutaj.