ZGŁOŚ SIĘ NA EMERGING PRODUCERS 2022

Emerging Producers to nastawiony na edukację i promocję program przeznaczony dla utalentowanych producentów filmów dokumentalnych z krajów Unii Europejskiej towarzyszący festiwalowi w Jihlavie. Swoje zgłoszenia można przesyłać jedynie do 31 marca.

Emerging Producers jest organizowane i koordynowane przez Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych w Jihlavie. W tym roku wydarzenie odbędzie się  w wersji online w trakcie festiwalu i potrwa od 25 do 29 października 2021 roku. Z kolei druga odsłona jest zaplanowana na luty 2022 roku w Berlinie. Formularz aplikacyjny dostępny jest tylko do 31 marca.

Celem programu jest integracja nowej generacji producentów z profesjonalistami, działającymi od wielu lat z sukcesami na różnych polach branży filmowej, która ma owocować na przyszłość europejskich koprodukcji dokumentalnych. Organizatorzy chcą stworzyć przyjazne środowisko umożliwiające różnorodnym i kreatywnym projektom konfrontacje ze specjalistami na targach filmowych.

Producenci chcący wziąć udział w programie powinni już kilka lat być obecni na krajowym rynku filmowym oraz mieć za sobą przynajmniej jeden zrealizowany film, który był dystrybuowany w kinach bądź wyświetlany na festiwalach. Kandydaci muszą także mieć ambicję tworzenia produkcji dla europejskiej publiczności przy współpracy z innymi firmami z Unii. Wcześniejszy udział w innych warsztatach jest również mile widziany. Koszt udziału w programie to 1400 euro. Każdego roku zakwalifikowanych zostaje 18 producentów z Europy. 

Więcej informacji można znaleźć tutaj.