POLSKI PROJEKT Z NAGRODĄ NA WARSZTATACH DOK.INCUBATOR

Rozdano nagrody na zakończonych właśnie warsztatach DOK.incubator, jedna z nich powędrowała do Łukasza Kowalskiego, czyli reżysera „Lombardu”.

DOK.Incubator to intensywne sześciomiesięczne warsztaty międzynarodowe w zakresie montażu, marketingu i dystrybucji. Warsztaty podzielone są na trzy tygodniowe sesje: pierwsza odbędzie się pod koniec kwietnia w Czechach, kolejna w czerwcu w Słowacji, a ostatnia we wrześniu w Szwecji.

W tym roku do udziału w warsztatach DOK.Incubator wybrano osiem projektów. Wśród zakwalifikowanych tytułów znalazła się nagrodzona polska produkcja. – „Lombard” w reżyserii Łukasza Kowalskiego.

Bohaterami polskiej produkcji są Jola i Wiesiek, para przedsiębiorczych ludzi, którzy wspólnie prowadzą największy lombard na południu Polski. W przeszłości był to bardzo dochodowy biznes, teraz przynosi im w większości straty. Problemy finansowe zaczynają wpływać na ich relację. Za produkcję dokumentu odpowiada Anna Mazerant. Film powstaje dla firmy 4.30 Studio, a koproducentem jest Silesia Film.

Po raz pierwszy projekt dokumentu był prezentowany podczas KFF Industry w ramach programu Doc Lab Poland w 2019 roku. To wówczas film otrzymał wyróżnienie oraz nagrodę w postaci udziału w East Doc Platform w Pradze w 2020 roku. Wcześniej rozwijany był w ramach kursu Dok.Pro w Szkole Wajdy 2018/2019 oraz brał udział w programie KIPA Akcelerator w 2019 roku. Zakończenie produkcji planowane jest na czerwiec tego roku.

Więcej informacji o warsztatach oraz wybranych projektach znaleźć można na stronie DOK.Incubator.