ZGŁOŚ SIĘ NA AGORA DOC MARKET 2021

Tegoroczna edycja Thessaloniki Documentary Festival jest wyjątkowo zaplanowana na wakacje. Tradycyjnie festiwalowi towarzyszą liczne wydarzenia branżowe - Thessaloniki Pitching Forum, Agora Docs In Progress oraz Agora Doc Market.

23. edycja Thessaloniki Documentary Festival, czyli jeden z najważniejszych festiwali dokumentalnych w Europie wystartuje 25 czerwca, a zakończy się 4 lipca. Festiwalowi towarzyszą liczne wydarzenia branżowe.

Na Thessaloniki Pitching Forum wybierane są projekty, które mają potencjał zainteresować profesjonalistów z branży filmowej z całego świata. To wydarzenie skierowane do osób, które szukają potencjalnych sponsorów do realizacji filmu. Zgłoszenia będą przyjmowane do 20 kwietnia.

Docs in Progress jest skierowane do filmowców, których dokument w momencie zgłoszenia został zrealizowany w co najmniej  50%. Docs in Progress jest doskonałą okazją, aby zaprezentować swój film potencjalnym agentom sprzedaży czy zainteresować festiwalowych programerów. Aplikować można również do 20 kwietnia.

Agora Doc Market to ogromna multimedialna biblioteka w której prezentowane są filmy dokumentalne z ostatnich dwóch lat. Twórcy mają okazję zaprezentować swoje filmy profesjonalistom z branży, takim jak producenci, dystrybutorzy, przedstawiciele festiwali czy agenci sprzedaży. Zgłoszenia będą przyjmowane do 28 maja.

Więcej informacji oraz formularze zgłoszeniowe można znaleźć tutaj.