„WIATR. THRILLER DOKUMENTALNY” WYGRYWA NA WŁOSKIM FESTIWALU

Dokument Michała Bielawskiego został uznany najlepszym zagranicznym filmem 23. edycji festiwalu Cervino CineMountain we Włoszech.

 Cervino CineMountain to najwyższy festiwal filmów górskich w Europie. Wydarzenie odbywa się u stóp szczytu Matterhorn w Alpach Pienińskich. Pierwsza edycja miała miejsce w 1998 roku w Breuil-Cervinii. Łącznie do tej pory na festiwalu pokazano ponad 700 filmów o tematyce okołogórskiej z całego świata.

W programie tegorocznej edycji festiwalu znalazły się aż dwa polskie dokumenty. Obok zwycięskiego filmu "Wiatr. Thriller dokumentalny" publiczność miała okazję zobaczyć również „Ostatnią górę” Dariusza Załuskiego.

Bohaterem nagrodzonego dokumentu jest wiatr halny - jedna z najbardziej nieprzewidywalnych sił w polskich górach. Pojawia się cyklicznie każdej wiosny i jesieni. Nigdy nie wiadomo, czy i kiedy zamieni się w destrukcyjną wichurę. Halny dotyka szczególnie mieszkańców Zakopanego i okolic, zmieniając malownicze górskie szlaki w przestrzeń nieokiełznanego działania natury.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć tutaj.