POLSKI PROJEKT NA DOCU TALENTS FROM EAST

Tylko dziewięć projektów zostało zakwalifikowanych do tegorocznej edycji Docu Talents from the East. Wśród szczęśliwców znalazł się również i ten z Polski, za którego kamerą stanie Joanna Ratajczak.

Docu Talents from the East to program skierowany do twórców ze wschodniej i centralnej Europy, dzięki któremu reżyserzy i producenci wybranych projektów dokumentalnych będą mogli zaprezentować swoją dotychczasową pracę nad filmem 16 sierpnia podczas Sarajevo Film Festiva. 8-minutowe prezentacje odbędą się w ramach sekcji CineLink Industry Days. 

Najbardziej obiecujący projekt ma szansę na nagrodę Docu Talent Award, która wiąże się ze wsparciem finansowym w wysokości 5 tysięcy dolarów.

W tym roku wybrano tylko dziewięć projektów, wśród nich znalazł się ten z naszego kraju. „Wielomiłość” w reżyserii Joanny Ratajczak to opowieść o parze z 15letnim stażem. Pewnego razu Sebastian przychodzi do swojej żony z dość zaskakującą propozycją. Mężczyzna chciałby otwarcia się ich związku na relacje z innymi partnerami. W imię miłości Alicja zgadza się na taki eksperyment. Za produkcję filmu odpowiada Stanisław Zaborowski z Silver Frame.

Listę wszystkich zakwalifikowanych projektów można znaleźć tutaj.