ZGŁOŚ PROJEKT NA CROSS VIDEO DAYS

Do 13 czerwca można przesyłać swoje aplikacje na Cross Video Days – międzynarodowe targi, które odbędą się w październiku w Paryżu.

W 2017 roku będzie miała miejsce już ósma edycja Cross Video Days, targów przeznaczonych dla różnorodnych cyfrowych projektów, szukających źródeł finansowania. Organizatorzy czekają na innowacyjne projekty, wykorzystujące różne formy narracji, użycia technologii czy nowoczesne modele biznesowe. Do targów można zgłosić projekty w czterech kategoriach: „web linear” (np. seriale internetowe, webfiction), „projekty interaktywne” (serious games, webdoc, aplikacje mobilne), „projekty wykorzystujące różne platformy multimedialne” oraz „VR/AR/360o” (wirtualna bądź rozszerzona rzeczywistość).

Misją Cross Video Days jest wspieranie międzynarodowej cyrkulacji projektów, a dzięki temu poszerzanie możliwości zdobycia zagranicznych partnerów finansowych i producentów. Współpraca z Le Marché du Film w Cannes daje szanse najlepszym projektom pełnometrażowym na wzięcie udziału zarówno w Cross Video Days jak i Le Marché du Film w Cannes.

Uczestnicy targów będą mogli wziąć udział w spotkaniach „one-to-one” z przedstawicielami międzynarodowych kanałów telewizyjnych, nadawców on-line i funduszy filmowych, wykładach, sesjach pitchingowych, warsztatach i wystawach, a 20 najlepszy projektów zostanie publicznie pokazanych na targach.

Formularz aplikacyjny można znaleźć tutaj. Nabór trwa do 13 czerwca.