CZTERY POLSKIE FILMY W KONKURSIE AFI DOCS!

W tym roku selekcjonerzy festiwalu AFI DOCS zaprosili do udziału w sekcji konkursowej festiwalu cztery polskie dokumenty. W sekcji filmów krótkometrażowych pokazane zostaną: „Więzi” Zofii Kowalewskiej, „Goran the Camel Man” Marcina Lesisza, „Nauka” Emi Buchwald i „Pierwszy Polak na Marsie” Agnieszki Elbanowskiej.

Tegoroczna edycja waszyngtońskiego festiwalu AFI DOCS będzie dla Polaków szczególnie udana. Z około 40 filmów biorących udział w sekcji konkursowej Short Films Selections cztery to polskie produkcje dokumentalne. Po USA i Wielkiej Brytanii Polska to najczęściej pojawiający się kraj w tej sekcji. W ramach AFI DOCS pokazane zostaną: Więzi” Zofii Kowalewskiej,Goran the Camel Man” Marcina Lesisza, „Nauka” Emi Buchwald i „Pierwszy Polak na Marsie” Agnieszki Elbanowskiej.

AFI DOCS (wcześniej Silver Docs) to odbywający się w Waszyngtonie, trwający pięć dni festiwal filmu dokumentalnego organizowany przez American Film Institute. Organizatorzy podkreślają fakt, że publicznością festiwalu są często kongresmeni, senatorzy i inne wpływowe osoby, więc pokazywane na AFI DOCS dokumenty dotrzeć do politycznej elity USA. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach od 14 do 18 czerwca.

Więcej informacji na temat festiwalu znaleźć można na jego stronie internetowej.