„NAWET NIE WIESZ JAK BARDZO CIĘ KOCHAM” WYGRYWA W GRUZJI

16 maja zakończył się festiwal CinéDOC w Tbilisi. Aż dwie nagrody otrzymał tam dokument „Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham” Pawła Łozińskiego.

CinéDOC-Tbilisi to jedyny festiwal filmu dokumentalnego w rejonie kaukaskim. W tym roku odbyła się piąta edycja wydarzenia. Podczas tegorocznego wydarzenia aż dwie nagrody trafiły do filmu Pawła Łozińskiego „Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham” Dokument otrzymał główną nagrodę w konkursie międzynarodowym oraz nagrodę publiczności.

Co kryje się pod słowem “miłość”? Żyjąc często tworzymy z bliskimi więzi i węzły które z czasem wydają się nam nie do rozsupłania. Film opowiada o dramacie dwóch kobiet, matki i córki związanych ze sobą trudnym, skomplikowanym uczuciem. Kluczowe dla bohaterek jest spotkanie z kimś trzecim, obcym, który staje się bliskim, doświadczonym terapeutą. Jego podstawowym narzędziem są słowa i empatia.

Paweł Łoziński zaprasza nas by uczestniczyć w poufnych sesjach terapeutycznych. W intymnej rozmowie trzech osób dawne rany i głęboko ukryte emocje bohaterek powoli wychodzą na powierzchnię. Czy możliwe będzie dla nich wyjście z kręgu zadawnionych urazów? Ucięcie łączącej je pępowiny bez ryzyka utraty więzi? W bezpiecznych warunkach gabinetu terapeuta zabiera bohaterki w trudną podróż w głąb siebie i zarazem ku lepszej wzajemnej relacji. Obserwujemy z bliska duchowy proces rozsupływania narosłych węzłów. Czy jest  szansa, żeby “blizna po matce” zagoiła się po obu stronach odciętej pępowiny?

Pełna lista zwyciężców znajduje się tutaj.