IDFACADEMY SUMMER SCHOOL CZEKA NA ZGŁOSZENIA

10. edycja IDFAcademy Summer School odbędzie się w dniach 3-8 lipca w Amsterdamie. Na warsztaty można aplikować do 15 marca.

Warsztaty są skierowane do reżyserów filmów dokumentalnych, którzy chcą stworzyć swój pierwszy bądź drugi film, ale nie są studentami szkół filmowych. Do warsztatów zostanie zakwalifikowanych 16 projektów znajdujących się na etapie developmentu scenariusza bądź na etapie montażu (rough cut). 

Podczas warsztatów scenariuszowych uczestnicy będą pracować nie tylko nad swoim projektem, ale również projektami pozostałych uczestników. Celem zajęć praktycznych jest intensywna praca nad budowaniem scenariusza: przekształceniem idei w fabułę, budowaniem silnej struktury narracyjnej, wyborem głównych bohaterów, opracowywaniem strony wizualnej filmu.   

Natomiast w czasie warsztatów montażowych uczestnicy będą intensywnie pracować pod okiem doświadczonych montażystów przez trzy, cztery dni nad swoim projektem. Konsultacje mają za zadanie pomóc twórcom w zdefiniowaniu struktury filmu, zidentyfikowaniu bohaterów, budowaniu fabuły, uzyskaniu odpowiedniego rytmu filmu oraz jego struktury dramatycznej

Do IDFAcademy Summer School zostanie wybranych szesnaście projektów. Zakwalifikowani reżyserzy będą mogli zaprosić do uczestnictwa w warsztatach producenta kreatywnego oraz współscenarzystę, a w przypadku udziału w warsztatach montażowych muszą zabrać ze sobą montażystę.

Koszt udziału zespołu w warsztatach to 1000 euro, a w przypadku jednej osoby – 750 euro. W ramach tej kwoty oprócz uczestnictwa, pokryty zostanie także koszt zakwaterowania, natomiast koszty wyżywienia i transportu należy pokryć samodzielnie.

Formularz aplikacyjny można pobrać ze strony IDFAcademy Summer School.