„WIĘZI” NAGRODZONE W EGIPCIE

11 marca zakończył się egipski festiwal Sharm El-Sheikh Arab & European Film Festival. Wśród nagrodzonych znalazł się film „Więzi” Zofii Kowalewskiej.

Sharm El-Sheikh Arab & European Film Festival to coroczne wydarzenie, w czasie którego w sekcjach konkursowych prezentowane są najnowsze arabskie i europejskie filmy. Podczas tej edycji wydarzenia specjalna nagroda jury SILVER DJED Pillar dla najlepszego reżysera trafiła do Zofii Kowalewskiej za film „Więzi”.

Jury w swoim werdykcie podkreśla, że była głęboka poruszona tym słodko-gorzkim dokumentem, tak bardzo angażującym widzów w skomplikowaną relację między bohaterami. Naturalna atmosfera sprawia, że zarówno bohaterowie, jak i odbiorcy zapominają o obecności kamery.

Więzi” opowiadają o czterdziestej piątej rocznicy małżeństwa. Barbara i Zdzisław mogliby być z siebie dumni, gdyby nie fakt, że mąż na osiem lat opuścił żonę dla kochanki. Jednak teraz wspólnie spędzają starość – choć, jak twierdzi Barbara, gdyby nie chore nogi Zdzisław dalej „wierzgałby po Krakowie”. Mimo dawnej urazy, codziennych problemów z rachunkami, zajętą łazienką i przestawianiem mebli, łączy ich trudna do zdefiniowania więź.

Więcej informacji o festiwalu znajduje się na stronie internetowej.